Téma: anketa

Co vás motivuje být skautem či skautkou?

Foto: Lucie Horáková –Basa

Alžběta Rezková, skautka, oddíl Naděje, středisko Vysočany

Mojí motivací proč jsem skautka, jsou rozhodně ostatní skauti a skautky. Díky nim jsem zažila nejhezčí chvíle ve svém životě. Ať už na schůzkách, táborech nebo na dalších skautských akcích. Ve skautu mám spoustu skvělých přátel a beru je jako svoji druhou rodinu.

Monika Merglová – Monča, ranger, oddíl Dobré naděje, Litomyšl

Touha. Touha po dobrodružství, objevování, přátelství a sounáležitosti. Touha po novém, po sdílení a seberealizaci. Motivují mě všichni lidé kolem mě. Baví mě dělat svět lepším, dělat lepší sama sebe a řídit se dle určitých hodnot a principů. Nepřestává mě udivovat, že se mám stále co učit, především od těch nejmenších. Smích a úsměvy dětských tváří mi dodávají novou energii a chuť dělat to, co mě baví. Chci tu být pro druhé a vím, že oni tu jsou pro mě. A to mě na skautingu neuvěřitelně baví!

Miloš Říha – Šípek, ředitel Skautského institutu, Praha

Když budu upřímný, tak ze všeho nejvíc asi obyčejná zvířecí touha někam patřit. Mít smečku, která sdílí radosti i útrapy života. A je v tom kus zázračného štěstí, že takovou smečkou jsou mi právě skauti. Tohle fascinující společenství, kde je tak moc obyčejné, že se nelže, nekrade a slabší mají oporu v silnějších. Dává to zvláštně smysl, být součástí tohohle fascinujícího vyprávění, o tom, že svět může být o něco lepší i díky nám. A pocit smyslu je tolik velká vzácnost.