Téma: trendy

3 novinky ve výchově, které byste neměli minout

Foto: Štěpán Hašek

1. WOSM rozšířil skautskou výchovnou metodu

Výstupem letošní 41. Světové skautské konference v Ázerbajdžánu je zrevidovaná skautská výchovná metoda, obohacená o osmý bod zapojení (do) komunity (v angličtině community involvement). V oficiálním textu je tento pojem popsán jako „aktivní zkoumání a spolupráce s komunitami a širším světem, podpora porozumění mezi lidmi“. Jak tomuto bodu rozumět a proč je podstatné, že se dostal mezi ostatní body skautské výchovné metody? Podrobněji si o změně přečtete v aktuálním Skautském světě.

2. Experimentální stezka v plném proudu

Během táborů a začátku skautského roku začalo testovat experimentální skautskou stezku přes padesát oddílů a na sedm set skautů a skautek. Testování bude probíhat až do konce příštích táborů. V průběhu celého roku probíhá sběr připomínek, návrhů a nápadů. Věříme, že i díky nim bude v roce 2019 vydána nová kvalitní stezka. Chcete se na testovací stezku podívat? Stáhněte si ji na Křižovatce nebo přímo na stránkách revizestezky.skaut.cz, kde můžete napsat i své komentáře.

3. Spuštěna iniciativa Učíme se venku

Často se učení a objevování děje pouze mezi čtyřmi stěnami třídy, klubovny, či jiné budovy. Nově vzniklá iniciativa Učíme se venku nabízí na svém portálu širokou paletu vzdělávacích aktivit, které používají přírodu jako přirozené prostředí pro bádání. Ač projekt cílí převážně na učitele, mnoho poutavého může předat i nám, skautům. Ruku na srdce, jak často sami volíme klubovnu před pobytem venku? Pojďme se inspirovat na ucimesevenku.cz.