Téma: výchova

3 novinky ve výchově, které byste neměli minout

Foto: Štěpán Hašek – Jmelí

Sestavila Anička

Lví skaut v novém kabátě

Lví skaut je nejvyšší ocenění, které je možné ve skautském věku získat. Počet jeho udělení ročně lze spočítat na prstech jedné ruky. Nyní bylo toto ocenění aktualizováno a propojeno s novými odborkami. Více o nových podmínkách pro jeho získání a udělení se dozvíte v článku Aktualizace Lvího skauta na Křižovatce (goo.gl/a2hKw5).

Časopis Ben Já Mína nominován na cenu Eduína

Tuto cenu za inovace ve vzdělávání každoročně udílí společnost EDUin. Za rok 2017 bylo nominováno rekordních 97 projektů, jejichž medailonky lze najít na eduina.cz, kde jsou k dohledání také projekty z minulých let. Celý web je tak možné použít jako zdroj inspirace a dobré vzdělávací praxe.

Skautský časopis pro benjamínky může svou podobou směle konkurovat jiným kvalitním časopisům pro tuto věkovou kategorii. Zajímavou inspirací může být například časopis Raketa, který nabízí zajímavá témata pro program na schůzky benjamínků, vlčat a světlušek.

Na cenu byla nominována i metodika Lidé v pohybu, která vznikla v rámci projektu Skauti na Zemi a nabízí metodickou podporu pro práci s kontroverzními tématy.

Poznávejte Česko a objevujte Skryté příběhy

Mobilní aplikace Skryté příběhy reaguje na celosvětový trend geolokačních her a využití mobilních technologií pro vzdělávání. S aplikací můžete objevovat různé kouty České republiky, poznávat zajímavé postavy a příběhy naší historie. Obsahuje naplánované výletní trasy se zastaveními, na kterých mají děti možnost plnit úkoly a tím se v příběhu posouvat. Aplikace je volně ke stažení na skrytepribehy.cz.

Bývalá vedoucí oddílu skautů a skautek v Novém Městě