Téma: program

Velká skautská detektivka: přidáš se taky?

• Zapojit do programu skautskou historii poutavým způsobem,
  • zažít detektivní pátrání na vlastní kůži,
  • připojit se k velkému historickému dílu.

Přesně to nabízí výzva Hrdinové války!

Na webu hrdinovevalky.cz najdete profily více než 700 skautů a skautek, kteří zahynuli během druhé světové války. Jejich příběhy jsou často jako z dobrodružných knih a filmů… Ale na rozdíl od nich jsou nedokončené. A čekají tak na vás, na vaše družiny, oddíly a kmeny!

Po přihlášení do výzvy dostanete pátrací deníky a metodiku, která obsahuje programy a inspiraci pro systematičtější práci s historickými tématy.

Doplňte důležité kapitoly pohnuté skautské historie!

Skautský dobrý skutek 2017

V příštím roce již potřetí proběhne celostátní akce služby společnosti Skautský dobrý skutek. Plánujete akce na jaro? Nezapomeňte si zapsat datum 21. dubna až 14. května!

Jednotlivé družiny, oddíly, kmeny či další skupiny mohou opět naplánovat projekty a aktivity, kterými pomohou svému okolí. Fantazii se přitom meze nekladou, může tak jít o péči o přírodu, překvapení pro místní domov důchodců nebo třeba opravení laviček v parku. Podstatou projektu je, aby si členové sami zvolili, naplánovali a zorganizovali společný dobrý skutek, který se bude vztahovat k jejich komunitě – a učili se tak v praxi pomáhat druhým.

Veškeré další informace najdete na skaut.cz/sds. Kromě přihlašování jsou zde k dostání také vzorové projekty, přehled bodů stezek, které můžete při dobrém skutku plnit, nebo metodická příručka odpovídající na otázku jak na to a proč.

Dělejme svět lepším!