Téma: rozcestník

Kde hledat další inspiraci?

Dobrodružství, jak ho ještě neznáte
Foto: Vojta Petr

Sestavil Twist a Tom

Sbírky her k opravdovému dobrodružství

Zlatý fond her 1, 2, 3, 4

Čtyřdílná série zážitkových her Prázdninové školy Lipnice. Hry míří k formování osobnosti, utváření týmových vazeb a zvyšování efektivity týmů. (20082013, Portál.)

Dobrodružné hry a cvičení v přírodě

Kromě pojednání o významu hry a dobrodružství ve výchově a při rozvoji osobnosti nabízí kniha množství konkrétních her. (Jan Neuman, 2014, Portál.)

Výpravy za dobrodružstvím

Sbírka bohaté inspirace pro toulky přírodou. V každém ročním období v ní najdeme řadu nápadů pro přípravu výletů a aktivit na nich. (Miloš Zapletal, 1998, Leprez.)

Metodické pozadí zážitkové pedagogiky

Instruktorský slabikář

Příručka pro tvorbu zážitkových akcí. Popisuje principy učení prožitkem a práci s dramaturgií, pojednává o řízení rizik nebo týmu. (M. a R. Hanušovi a kol., 2016, Praha.)

Psychologie prožitku a dobrodružství

Kniha přináší hloubkový psychologický pohled na základní stavební kameny dobrodružství a zážitkového učení. (Jiří Kirchner a kol., 2009, Bizbooks.)

Časopis Gymnasion

Gymnasion

Platforma pro všechny zájemce o zážitkovou pedagogiku, ať už v teorii, nebo praxi. Časopis vychází dvakrát ročně, třetí vydání je věnováno dobrodružství. (gymnasion.org)

Strhující dobrodružné příběhy

Vlk, jenž nikdy nespí

Dobrodružně zpracovaný životní příběh zakladatele skautského hnutí Roberta Stephensona Smythe Baden-Powella. (Walter Hansen, 1994, Scoutarch Praha.)

Foglarovky – Hoši od Bobří řeky, Chata v jezerní kotlině nebo Tajemná Řásnovka.

To jsou dobrodružství, která mají stále potenciál oslovit holky a kluky všech generací. (Jaroslav Foglar – Jestřáb.)

Dva divoši

Snad každý chtěl někdy strávit alespoň dva týdny mezi indiány v pláních Divokého západu. Se Dvěma divochy se tam můžete podívat a rozšířit své obzory. (E. T. Seton, CPress, 2006.)

Karpatské hry

Kultovní kniha popisující autorovy cesty po Karpatech. Neměla by chybět ve výbavě roverů, pro které je putování jedním z důležitých prvků programu. (Miloslav Nevrlý, 2006, Vestri.)

Nad mapami měst získal zálibu v urbanismu. Studuje psych
Zabývá se výchovou a vzděláváním. Působí v roversk