Téma: očima dětí

Co byste doporučili a vzkázali vedoucím?

Foto: Lucie Horáková

Tentokrát jsme se zeptali účastníků družinových schůzek 5. oddílu Lištičky z Chebu.

Odpovědi od družiny skautů a skautek Medvídci

• Milí vedoucí, jelikož jsem do oddílu vstoupil teprve nedávno, nemám, co bych mu vytkl. Už teď se mi však v oddíle líbí. Už se moc těším na svou první výpravu a na tábor. Doufám také, že si brzy splním nějakou odborku.
  • Chtěla bych Vám poděkovat za Váš čas a vše, co pro nás děláte. Děkuji, že nám pomáháte a držíte při nás. Děkuji, že máme akce i přes nepříznivé počasí.
  • Přála bych si, aby vedoucí lépe naslouchali mladším a taky jim více věcí dovolili. Aby když něco slíbí, to vždy dodrželi a nemuselo být skoro vždy po jejich. Také aby nám dali více volnosti.
  • Líbil se mi tábor a obecně od té doby co jsem přešel ke skautům, tak mě to baví víc. Nejtěžší otázka, se kterou jsem se zatím setkal, je „kdo je skaut“. Doteď na ni neznám správnou odpověď.
  • Moji vedoucí, strašně moc si vážím všeho, co pro mě děláte. Jsem moc ráda, že tu pro nás všechny vždy jste a s úsměvem nás vytáhnete z kdejaké bryndy. I když se občas dostaneme do střetu, vždycky mi vyjdete vstříc a usmíříme se. Jste moje druhá rodina, která mě dělá lepší. Nechci o vás nikdy přijít a doufám, že se budeme mít navždy v srdcích. Alespoň já na vás nikdy nezapomenu!

Odpovědi od šestky světlušek rarášci

Směřovaly spíše k tomu, co by si ve skautu přály:

Už jste se zeptali vlastních členů?

Požádejte o zpětnou vazbu. Každý může přijít s dobrým nápadem či pojmenovat skrytý problém. Co by vám doporučil váš oddíl? Odpovědi vašich členů rádi otiskneme v dalším čísle. Posílat nám je můžete na .