Téma: komentář

Příště tady může být tvůj komentář

Foto: Radek Lampíř

V oddílových radách, na kurzech a dalších vzdělávacích akcích, ale v poslední době také čím dál častěji na sociálních sítích probíhají velmi živé debaty na rozličná skautská témata. Bavíme se o tom, jak přistupovat k výchově v oddílech, které tradice udržovat a které ne, co všechno nechat dělat děti a co raději svěřit dospělým, jak motivovat naše rádce či vedoucí k činnosti nebo jaký program, proč a kdy zařadit. Spousta otázek a ještě víc názorů a odpovědí.

Nejenže často a rádi debatujeme, mnoho z nás má navíc „své“ téma. Něco, o co se dlouhodobě zajímáme, zamýšlíme se nad tím, možná nás to i trápí. Nebo zkrátka něco, co nás překvapilo v oddílové praxi, a tak od té doby něco děláme jinak nebo nad tím jinak přemýšlíme. Zkušenost, která změnila náš pohled, obohatila nás. Proto jsme také v prosinci vydali výzvu na facebookové skupině SkautFórum, aby se nám takoví činovníci ozvali a pomo-hli nám tak zaplnit tyto stránky tím, nad čím právě přemýšlejí.

Od toho tu názorovou sekci totiž máme! Jde o prostor pro vás, pro naše čtenáře. Pro vaše zamyšlení nad skautingem a skautskou výchovou, pro vaše hodnotné zkušenosti, drobné strasti i velké radosti. Jistě, sebrat odvahu, najít si čas a pokusit se „sesumírovat“ své myšlenky do smysluplného textu mnohdy není snadné. S tím však umíme autorům v redakci poradit a pomoct. Může to stát za to a vaše jméno, a především myšlenky se potom mohou objevit právě zde. Na stránkách, které pravidelně chodí přibližně 6100 čtenářů.

Ptáte se, jak to dopadlo s tou naší výzvou? Odpověděl mi na ni Orel. Orel měl nápad a chuť své myšlenky sepsat, takže si jeho příspěvek můžete přečíst na vedlejší stránce. Věřím, že máme v Junáku spoustu podobně inspirativních lidí, kteří mají co říct. A toto je prostor právě pro ně, pro vás, pro tebe.

Neboj se napsat do redakce, ať i tvůj článek ozdobí názorovou sekci některého z příštích čísel časopisu!

Máš-li zájem přispět svým komentářem do názorové sekce, napiš na .

Studentka psychologie, která miluje tvoření všeho druhu,