Téma: instant

Střihni si!

Seberozvojové kartičky pro každého
Foto: Kateřina Štěpánková

Správně položená otázka může vyvolat tzv. AHA efekt, moment, kdy dospějeme k pochopení určité situace, a řadu odpovědí, které nám mohou pomoci posunout se dál. Proto jsme připravili sadu seberozvojových otázek, ve formátu kartiček, které jsou inspirované životními kouči (viz odkaz na konci článku). Kartičky si nejlépe podlep tvrdým papírem, vystřihni a zagumičkuj jako pexeso. Tak je můžeš mít pořád u sebe a krátit si s nimi čas například při cestě ve vlaku nebo uprostřed rozkvetlé louky a v neposlední řadě si na ně můžete odpovědět společně s oddílem při rituálu u táborového ohně.

„Štěstí není něco, co je již vytvořeno. Pochází z vašeho vlastního jednání.“

Dalajláma

Tip: Desítky podobných otázek najdete také v promyšlených a krásně vyvedených karetních sadách jako Podle sebe či K sobě blíž.

Lístečky ke stažení

Informační zdroje:
akor.cz/91-inspirativnich-otazek-pro-koucink-a-sebekoucink
dariusforoux.com/21-questions

Její skautské kořeny jsou ve strakonickém oddíle Vlašt