Téma: rozcestník

Kde načerpat další chutě?

Foto: Petr Kalousek – Robinson

Sestavil David.

Zálesácká kuchyně – příručka od skauta a cestovatele F. A. Elstnera svého času nesměla chybět v knihovničce žádného skautského oddílu. Tipy a rady pro vaření v přírodě nasbíral z nejlepšího zdroje – tedy vlastní praxe. Původní „zelené“ vydání z r. 1970 bylo nahrazeno druhým v r. 2007. (František Alexander Elstner, Naše vojsko 2007,)

Indiánská kuchařka – pokud v oddíle máte rádi tradice a život indiánů, jistě oceníte knihu Romana Tadiče. Recepty na bizoní pečeni stejně jako na tortilly, fazole, saláty a ostré omáčky na sto způsobů, ale i chalupas, zuňijskou kaši a indiánský chléb nebo krocana nadívaného piniovými oříšky a čokoládou. Bizoní maso v supermarketu sice neseženeme, ale jeho ekvivalent jistě ano. Tak hurá do toho.  (Roman Tadič, Dauphin, 2016)