Téma: anketa

Jak v oddílech pracujete s časopisy?

Lucie Skrčená – Pampeliška, oddíl Sněhová vločka, Praha

Časopisy si vždy přečtu nebo prohlídnu, vytipuji zajímavé programy a pokusím se je zařadit, ať už celé, nebo jen části. Také si s dětmi o časopisech povídám, snažím se je namotivovat, aby je četly.

Jan Oujezdský – Janek, 91. oddíl, Brno

V klubovně máme na provázcích pověšená stará Světýlka, aby se vlčata nenudila, když venku prší a čekají na schůzku.

Kristina Záchová – Želwice, 23. koed. oddíl Lvíčata, Štěpánov

Naše světlušky, vlčata a benjamínci si nosí na každou schůzku aktuální číslo časopisu – někdy míváme tematickou schůzku jen s využitím časopisů (zvířátka, rostliny, kamarádské chování), jindy zařadíme jen jednu aktivitu (např. nějaké luštění či čtení). Řekla bych, že ze Světýlka využijeme tak 80 % obsahu každého čísla – zkoušíme pokusy a návody na rukodělky, účastnili jsme se etapovky Vzkaz v láhvi nebo výzvy Vlčácká 100.

Tomáš Fogl – Net, 27. oddíl, Liberec

Snažíme se využívat časopis Skaut, bohužel většinou jsou tipy na aktivity a hry vzdálené od našeho programu a zažitých „norem“ – i tak jej ale pročítáme. Jeden z úkolů v naší vlastní stezce se pak je: „Donese aktuální vydání časopisu Skaut a přednese ostatním, co ho v něm zaujalo.“ Co se týče Roverského kmene, ten si většina lidí v mém okolí pochvaluje a čtou ho s chutí.

Monika Gaňová – Máňa,2. roj Lampyris, Dobříš

Úplně pravidelně třeba na schůzkách s časopisy nepracujeme, ovšem když je nějaká pěkná soutěž, tak se rádi zapojíme. Jednou za čas se podíváme na fotky jiných oddílů a světlušky vždy potěší, pokud tam najdou i sebe. Ze Světýlka čas od času využijeme nějakou aktivitu, nápad nebo obrázek. Pravidelně budeme na schůzkách používat časopis pro benjamínky.

Anna Zelená – Appy, 22. oddíl Hraničáři, České Budějovice

Z časopisů čerpáme hry na schůzky nebo inspiraci pro rovery, největší využití v nich ale nachází mladší rádcové, kterým pomáhají plnit s družinou body stezky.