Téma: časopisy

Ben, Mína a další kamarádi vás zvou na dobrodružství

Na jaře vyšlo testovací číslo nového skautského časopisu Ben Já Mína pro benjamínky. Vedoucím nabízí náměty, na jejichž základě mohou vymyslet schůzku nebo výpravu, dětem zase nabízí prostor pro jejich rozvoj a tvořivost.

Časopis Ben Já Mína vznikl, aby i nejmladší skautská věková kategorie měla k dispozici jeden z výchovných nástrojů, které Junák používá. A protože se u takto starých dětí předpokládá, že mnohé z nich ještě neumějí číst, byla výzva dát dohromady nosný a smysluplný koncept s minimem textu a ten se pokusit naplnit. Ben, (já) a Mína i vedoucí Janka mají být jedněmi z nás, má být možné se s nimi identifikovat, mají ukazovat, že právě v Junáku je možné prožívat radostné dětství a přátelské vztahy.

Snažíme se o zastoupení všech možných oblastí aktivit, jako jsou tvořivost, poznávání přírody, hudba a divadlo, vyprávění, pohyb a mnohé další. Ke spolupráci na grafické podobě časopisu jsme přizvali zkušené výtvarnice. Jaký časopis bude a jak vám bude k užitku, bude ale i na vás. Vy, kteří s dětmi trávíte společný čas, máte jistě sami plno zkušeností a nápadů, a my budeme rádi, když se jejich sdílením budete na časopisu podílet. Prostor, který máme k dispozici, je veliký potenciál, pojďme ho společně využít! Metodickou podporu ke každému číslu najdete na skaut.cz/benjamina.

Šéfredaktorka a máma dvou kluků