Téma: očima dětí

Co byste doporučili vedoucím?

Foto: Štěpán Hašek – Jmelí

Ptala se Petra

Tóňa a Klárka – Světlušky ze Svobody nad Úpou

Tábor

Rády bychom vedoucím navrhly pozdější večerku na táboře (teď ji máme ve 21.30) a delší polední klid (letos byl hodinu a půl), při kterém bychom se mohly navštěvovat. Také by bylo fajn, kdybychom měly kratší hlídky (místo 2 hodin jen 1 hodinu). Stezku odvahy bychom chtěly rozdělit na dvě

„obtížnosti“: pro strašpytle a nebojsy. Protože každý by měl jít a překonat se, ale někdo se překoná už jen tím, že projde lesem po tmě.

Výprava

Rády bychom si vyrazily někam na dlouhou výpravu. Nemusíme vždy přespávat v nějaké klubovně, mohly bychom si vzít stany a vyrazit na pořádný výlet. Že si vše poneseme s sebou, to je skvělé dobrodružství. Chtěly bychom ale i více přespávat u nás v klubovně, je super, když tu jsme všechny pohromadě. Na společných výpravách by starší kluci měli zlepšit své chování.

Schůzky

Rády bychom se toho také více dozvěděly o vedoucích. Třeba co je baví a čím je můžeme potěšit, nebo čím je zlobíme, abychom to třeba nedělaly. Také si myslíme, že je důležité mít v klubovně hodiny. Když totiž musí jít někdo dříve, mohl by si to hlídat sám a hlavně by nemusel vytahovat telefon, který na schůzky určitě nepatří. A to ani na výpravy, a mělo by to platit i pro starší skauty. Ne že ho s sebou nesmí mít, ale ať ho nechají v batohu. V zimě bychom mohly více pracovat s Nováčky a stezkami. Ale když je hezky, tak je určitě lepší být venku v lese. Nebo můžeme častěji opékat na ohni a hrát na kytaru, klidně i o schůzce.