Téma: gejzír

Táborové drobnosti pro zpestření

Foto: Radomír Švihel

Společně ve družině

Dopřejte družinám čas pro sebe. Uspořádejte družinový piknik nebo je nechte, aby si připravily program samy. Můžete jim s tím pomoci např. tak, že si v táboře otevřete volnou půjčovnu netradičních sportovních a dalších hobby pomůcek.

Kultura stolování

Ozdobte jídelnu výtvarnými díly a uspořádejte k příležitosti zahájení výstavy vernisáž. Při servírování jednotlivých chodů může služba vždy představit pokrm, který zrovna vydává, a to včetně toho, jak se vaří a z čeho. Také si dopřejte čas se před jídlem zastavit a popřát si třeba i pomocí některé z říkanek dobrou chuť.

Zazpívejte si

Nejen k táboráku patří zpěv. Začněte den nápaditými písničkami na budíček s kytarou, večer uspořádejte pro změnu velkou show „Junák má talent“, do které se může přihlásit každý včetně vedoucích. Třeba skutečně ve svých řadách objevíte dosud neznámé talenty!

Pohrajte si s nástěnkou

Obsah nástěnky můžete každý den obohatit o rozličné zajímavosti, táborové statistiky např. o tom, kolik se toho snědlo, odehrálo nebo třeba prospalo. Na závěr tyto informace můžete použít do velkého kvízu. Na nástěnce může viset také otevřený nápadník na písničky, které by chtěli ostatní slyšet na táboře s kytarou, nebo táborový vzkazovník.

Drobné rituály

Uspořádejte před budíčkem dobrovolné běhání, čtěte si při poledním klidu společně vybranou knížku, večer věnujte chvilku děkování – kdokoliv může za něco poděkovat, ať někomu nebo „jen tak“. Nebo si vymyslete vlastní společný malý rituál.

Pracujte s prostředím

Vylepšete tábořiště zábavnými cedulkami s popisem jednotlivých míst v něm, vyhraďte některá místa neobvyklému účelu, třeba pozorování ptáků nebo nasávání vůně mechu. Přidělte každému dítěti kousek tábořiště, o který se může starat.

Studentka psychologie, která miluje tvoření všeho druhu,