Téma: sloupek

Svojsíkáč jako příležitost

Foto: Lucie Horáková – Basa

Poslání. To slovo mě vždycky fascinovalo svou silou. Životní poslání je pro mě Severkou na obloze, za kterou bychom měli celý život jít, i když tušíme, že k ní nikdy nedorazíme. Ukazuje nám cestu. Naším společným posláním je podporovat rozvoj osobnosti mladých lidí. O to bychom se měli snažit neustále.

Za pár měsíců se rozjede maraton Svojsíkových závodů. Před dvěma lety jich proběhlo na osmdesát. Všichni, kteří se na nějakém závodu někdy podíleli, vědí, kolik práce si příprava vyžádá. I při přípravě svého kola Svojsíkova závodu můžeme myslet na naše poslání. Nebojme se přizvat rovery do svých přípravných týmů. Nebo jim alespoň dejme prostor podílet se na přípravě stanoviště, na kterém pak budou celý den stát. Závod nám nabízí spoustu příležitostí, které nás všechny, kteří se na něm podílíme, můžou posunout dál. Možnost mluvit před davem lidí, zkušenosti s přípravou velké akce, řízení týmu, komunikace s médii, komunikace s místní samosprávou a účastníky, vaření pro velké množství lidí, grafické zpracování diplomů a upomínkových předmětů, sestavování rozpočtu a mnoho dalšího. Nebuďme hamouni a nebojme se závod pojmout jako příležitost pro celé naše středisko, nejen pro úzký přípravný tým.

Až pojedete na svá kola Svojsíkáče, nenechte se zaslepit jen touhou po co nejlepším umístění vašich družin. Pokud organizátorům něco nevyjde, třeba i proto, že se na přípravě podíleli mladší roveři a rangers, tak nad tím zavřeme oči a buďme vděční, že si někdo dal tu práci pro naše kluky a holky připravit takovou speciální akci, ze které si můžou odvézt spoustu zážitků a nových kamarádů. Pro nás je to skvělá zpětná vazba, jak nám družiny fungují a na co se s nimi zaměřit. Podařené závody s co největším přínosem nejen pro účastníky, ale i pro pořadatele!

Editor Skautingu, vede oddíl v Břeclavi.