Téma: výchova

3 novinky ve výchově, které byste neměli minout

Foto: Štěpán Hašek – Jmelí

Cíle udržitelného rozvoje do všech oddílů

Nová příručka Globální cíle udržitelného rozvoje: 17 aktivit k 17 cílům seznamuje skauty a skautky se současnou agendou OSN do roku 2030. Pomáhá hledat způsoby, jak se můžeme k řešení globálních problémů postavit v blízkém i v širším okolí. Jde především o praktický nástroj pro vedoucí oddílů, který nabízí možnosti, jak přiblížit agendu OSN oddílu. Ke stažení v PDF na Křižovatce či na skautinazemi.cz.

Ne všichni středoškoláci věří demokracii

Až třetině žáků středních škol se může zdát autoritativní způsob vládnutí lepší než demokratický. A tři čtvrtiny z celkového počtu dotázaných dokonce nevěří, že by nějak mohly ovlivnit problémy ve své obci nebo v České republice. Vyplynulo to z nedávného šetření agentury Median pro společnost Člověk v tísni. Co s tím my skauti? Vedeme naše členy dostatečně k důvěře v demokracii a okolnímu světu? Přehledné výsledky celého průzkumu plného zajímavých zjištění o dnešních středoškolácích a jejich postojích si můžete prohlédnout na bit.ly/2we4S8E.

Příručka pro vedoucí středisek je hotová

Řídit středisko není žádná brnkačka. V posledních letech na Křižovatce postupně vznikala Příručka pro vedení střediska, nyní je možné si ji stáhnout jako celek a pracovat s ní jako s publikací. Má pomoci začínajícím střediskovým vůdcům a vůdkyním v jednotlivých oblastech, které se řízení střediska týkají. Od základů organizace se tak můžete dovzdělat až po střediskové PR. Příručku najdete na bit.ly/2iQzMzy.