Téma: upoutávka

Rádcovský zápisník 2.0

Rádcovský zápisník je praktická příručka, která rádcům a rádkyním nabízí podporu při vedení družin a rozvoji rádcovských kompetencí.
Foto: zpravodajstvi.skaut.cz

Na jaře spatřil světlo světa nový Rádcovský zápisník. Na sto stránkách je vše, co může rádce během roku potřebovat. Na bílých stránkách najde plno užitečných informací, tipů a triků. Barevné stránky slouží pro vlastní plánování schůzek, zapsání zpětné vazby, přehledu v plnění stezek a odborek, družinové hlášky atp. Rádce se může naučit, jak: spolupracovat s oddílovou radou, plánovat a vést schůzky, lépe vést družinu, začlenit nováčka, komunikovat s rodiči, používat stezky a odborky…

Rádcovský zápisník 2.0 se snaží podpořit spolupráci vedení oddílu s rádci. Proto je vhodný i pro vedoucí, kteří tápají, jak si nastavit vztah s rádci a rádkyněmi a jaká témata by se hodila na rady.

Jak se zápisníkem začít?

Spolu s odpovědností za družinu můžete rádci nebo rádkyni předat i tento zápisník. Jeho obsah pak lze využít jako nápovědu k tomu, o čem si v začátcích vedení družiny povídat:

Využijte stránky:

• Já a můj vedoucí a nastavte si spolupráci
  • Rádkyně v oddílové radě a domluvte se, kdy bude ta příští
  • Moje družina a pobavte se o družině
  • Rozvíjím se a dejte rádcům vědět, že vám na nich záleží
  • Program a o nápady na schůzky nebude nouze
  • Plánování a schůzky budou stát za to

Zápisník pořídíš na obchod.skaut.cz. Online jej můžeš prolistovat a všechny jeho stránky stáhnout.

Pomůže zápisník s chystáním rádcovského kurzu?

Pokud chystáte kurz, určitě využijte Metodiku vzdělávání na rádcovských kurzech. Najdete v ní, kterým tématům se věnovat nebo jak nastavit úroveň znalostí a dovedností. Součástí jsou programy, jimiž se můžete inspirovat nebo je rovnou použít (včetně toho na práci s rádcovským zápisníkem). Metodiku si můžete projít zde.

Členka Skautského odboru, podílí se na tvorbě programu