Téma: výzva

Přemýšlejte s námi o skautingu

V redakci Skautingu si klademe za cíl podporovat vedoucí oddílů a všechny ostatní, kteří se podílí na výchově holek a kluků ve skautu, v jejich činnosti. Způsoby, jakými se to snažíme dělat, jsou různé – vydáváme metodické články, praktické návody, úvahy, rozhovory nebo připravené programy na různá témata.

Při tvorbě veškerého obsahu se však snažíme myslet na to, abychom vytvářeli prostor, jaký nám umožňuje setkávat se s různými pohledy (na skauting, na výchovu, na svět) a rozšiřovat tak své obzory. Autory a autorkami jednotlivých článků se stávají lidé všeho druhu: začínající vedoucí, zkušené skautské vzdělavatelky i neskauti; lidé z Prahy, Brna i vesniček v nejzapadlejších koutech Česka; holky, kluci, nebinární osoby.

Zkrátka chceme, aby byl časopis Skauting prostorem pro svobodnou, pestrou a zároveň kritickou diskuzi. Aby nám pomáhal hledat odpovědi na otázky, které není jednoduché si vůbec položit. Chceme si navzájem připomínat, co je na současném skautingu skvělé a čeho se máme držet, ale zároveň chceme upozorňovat na naše nedokonalosti, chyby a nevyužité příležitosti, abychom se z nich mohli poučit.

Sami na to však nestačíme. A proto vás chci poprosit: pomozte nám ze Skautingu takové médium vytvořit. Máte názor na to, kam naše hnutí směřuje nebo jak se mění podoba skautské činnosti? Prošli jste si nedávno ve skautu zkušeností, kterou podle vás stojí za to sdílet? Vrtají vám hlavou výchovné otázky, na něž sami nedokážete nacházet odpovědi? Podělte se o své myšlenky s ostatními skauty a skautkami prostřednictvím stránek Skautingu. Být součástí společenství o několika desítkách tisíc lidí přirozeně znamená, že se neshodneme všichni na všem. Abychom se však shodli aspoň na něčem, musíme se navzájem slyšet.

Pokud chceš, aby byl příště na tomto místě tvůj komentář, napiš nám na .

„Ne všechno můžeme změnit. Ale nic nemůžeme změnit, dokud tomu nebudeme čelit.“ – James Baldwin

Skautuje v oddíle vlčat a skautů v Brně, jehož vedení