Téma: rozcestník

Kde hledat další pracovní inspiraci?

Sestavil Učeň. 

Dřívější čísla Skautingu

Všechna níže zmíněná čísla a články jsou dostupná na casopis.skauting.cz/archiv

Jak zapojit oddíl do společnosti? (prosinec 2020) – číslo zpracovávající nový osmý bod skautské výchovné metody. Zapojení do místní komunity může mít často podobu společné práce – např. čištění studánky, kácení náletových dřevin na chráněné louce nebo oprava božích muk. O tom posledním je v tomto čísle reportáž od Dana Struhaříka. 

Co nám přináší táboření? (říjen 2018) – většina oddílů práci zařazuje do programu nejintenzivněji na letních táborech. Toto číslo se věnuje tomu, proč má pořád smysl tábořit a jak na to. Pokud hledáte inspiraci, jak věnovat táboření větší pozornost, můžu doporučit úvodní reportáž Den v táboře junáků z čtyřtýdenního tábora 301. Sovího oddílu, pro který je táboření hlavní náplní jejich tábora. 

Je pro nás jídlo více než potravou? (prosinec 2017) – číslo představující vaření jako plnohodnotný program. K vaší pozornosti doporučuji převážně hlavní článek Výchova vařením s přiléhavým podtitulem Nože, škrabky, vařečky a další nástroje skautské výchovné metody.

Skautská praxe

Skautská praxe 2.0 – kreslená kniha toho nejdůležitějšího ze skautské praxe v praktickém kapesním formátu od dlouholetého tábornického praktika Jiřího Červinky – Brka, která se věnuje jak outdoorovým trendům, tak tradičním zálesáckým dovednostem. Skvělý nástroj pro podnícení zájmu o táboření a přežití v přírodě pro kluky a holky ve skautském věku. Knížečku je možné objednat na obchod.skaut.cz.

Skautské prameny – edice skautských metodických knih vycházejících v 90. letech, která nám stále může poskytnout potřebné know-how ohledně skautské výchovy. Našemu tématu se věnují například knihy Skautská praxe I., Skautská praxe II. – Odkaz přírodních národů, Zálesácká praxe nebo Skautské stavby.