Téma: tip

Pokrok nezastavíš ani ve skautingu, a to je dobře

Mobilní aplikace skautappka.cz
Foto: David Sochor

„Nedávno jsem našel SkautAppku pro vůdce. Plánování výpravy na jeden klik – a na oddílovém webu je hned nová událost i podrobnosti. Rodiče a skauti dostali e-mail ‚Nová výprava, jedeš?‘ s výzvou k odpovědi. Všem se aktualizoval kalendář.

Zapomněl jsem na hrad! Stačila zpráva v appce „Vem si +50 Kč“, již dostali ti, co jedou. V appce jsem mrknul na program akce. Ujel nám bus – jedním klikem jsem napsal rodičům a místo stresů jsme hráli hry. Cestou zpět jsem vyplnil docházku a všem se poslala zpětná vazba. Když je jakýkoliv problém, vím o něm včas.

Do appky jsem dal fotky – hned se objevily na webu
i Facebooku. Stáhl jsem si docházku do Excelu. Ve skautingu ctím historii a hodnoty, co mě ale nebaví, to přenechávám appce. A pak že skaut není in…“

Utopie? Brzy realita. SkautAppku používá už 400 oddílů. Něco ještě neumí, ale už teď pomáhá. Zkus ji. V červnu tě čeká delší článek. Jsi zván na workshopy, webináře, nebo na Křižovatku, kde přibudou články.

Dosluhující mediální zpravodaj pro okres Ostrava, živno