Téma: novinky

3 aktuality ze skautské výchovy, které byste neměli minout

Foto: Petr Čížek – Pešl

Vyšly nové stezky skautů a skautek

Po revizi a pilotování v oddílech po prázdninách vyšla dlouho očekávaná nová stezka pro skautský věk. O tom, co se všechno změnilo, jsme psali před prázdninami (Jak vypadá upravená stezka skautů a skautek, Martina Adamcová, Skauting, červen 2019). Mnoho dalších užitečných informací včetně návrhů oddílových rozšíření můžete najít na stezka.skauting.cz.

Zapojte se do JOTA/JOTI

Zúčastněte se s oddílem JOTA/JOTI, největšího online a rádiového setkání skautek a skautů z celého světa! Zapojte se o víkendu 18.–20. 10. 2019! Stačí vám k tomu registrace na jotajoti.info a dobré připojení k internetu.

Více informací na jotajoti.info nebo facebook.com/
jota.joti.wosm
.
V případě dotazů se můžete obrátit na .

Vedoucí vyzývají postavit se za klima

Skupina 49 skautských vedoucích 16. září zveřejnila Otevřený dopis a výzvu Náčelnictvu a Výkonné radě Junáka ve věci klimatické krize. Vyzývají v ní, aby Junák jako největší česká organizace dětí a mládeže, stojící na hodnotách aktivního občanství a výchovy pro lepší svět, uchopil hrozbu klimatické krize s vážností, jakou si zaslouží. Vybízí k možným konkrétním krokům nejen Náčelnictvo a Výkonnou radu Junáka jako vedoucí orgány organizace, ale také další složky Junáka a všechny skauty a skautky.

Výzvu si můžete přečíst na: bit.ly/otevreny-dopis-nacelnictvu nebo se zapojit do diskuze na facebookové skupině SkautFórum.

Zabývá se výchovou a vzděláváním. Působí v roversk
Studentka architektury a skautka z Brna. Několik let při